Z przykrością informujemy, że w dniu 20.05.2020 roku odbył się pogrzeb, zmarłego nagle, Tomasza Ogrodowczyka. Jako Stowarzyszenie mięliśmy okazję gościć Go kilkukrotnie na Memoriale Wędkarskim im. E. Paukszty. Ostatni raz odwiedził nas w 2019 roku. Na wieczornym spotkaniu, po zakończonych zawodach, przedstawił nam w formie prezentacji kulisy swojej pracy w Leśnym Studiu Filmowym ORW w Bedoniu. Był wybitnym filmowcem i dźwiękowcem. Nagrania odgłosów przyrody i filmy przyrodnicze, które realizował wraz ze swoim bratem Michałem, były wielokrotnie nagradzane na festiwalach filmowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Jego zasługą jest wydanie audiobooka „Wiatrołomy”, który naszemu Stowarzyszeniu jest szczególnie bliski. Przywrócił też do świadomości Polaków postać Wł. Puchalskiego, wybitnego filmowca, wznawiając jego wydawnictwa i filmy o tematyce przyrodniczej, już w formie cyfrowej, i publikując materiały wcześniej nie wydane.

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Koczała z żalem żegna Tomka Ogrodowczyka zdając sobie sprawę, że już nigdy nie zawita w nasze strony. Pozostanie jednak w naszej pamięci.

W pożegnaniu Tomka na uroczystości pogrzebowej uczestniczył członek SPGK Dominik Paukszta i złożył w imieniu Stowarzyszenia wiązankę kwiatów.