V JUBILEUSZOWY MEMORIAŁ WĘDKARSKI

galeria

20.09.2014 roku przypadł V, jubileuszowy już memoriał. Jak zwykle zawodnicy wędkowali na jez. Zielonym udostępnionym przez Dariusza Łęgowskiego, metodą spinningową na tzw. „żywej rybie”. Regulamin zawodów oraz punktację przygotował gość honorowy Dominik Paukszta. W tym roku zgłosiła się największa ilość zawodników / jak na jubileusz przystało/ co świadczy o coraz większej popularności naszej imprezy. Uczestniczy też coraz większa liczba zawodników spoza nasze gminy. Zauważyliśmy też, że zawodnikom zaczynają towarzyszyć rodziny, co nadaje imprezie charakter pikniku.

Już tradycyjnie dzięki staraniu Dominika Paukszty otrzymaliśmy akcesoria wędkarskie od firmy JAXON dla uczestników zawodów oraz dla lokat I-III puchary, których fundatorami byli Dominik Paukszta, Dariusz Łęgowski i Janusz Zieliński, oraz roczną prenumeratę „Wiadomości wędkarskich” ufundowaną przez wydawnictwo.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 33 wędkarzy. Czas wędkowania był od godz. 14:00 do 17:00. Zakończenie tradycyjnie obwieścił wystrzał z dubeltówki. Zwycięzcami zostali:

  1. Grzegorz Jankowski – 3060 pkt

  2. Bogusław Bilicki – 2380 pkt

  3. Adam Sztobnicki – 2170 pkt

Po zakończonych zawodach, głoszeniu wyników i wręczeniu pucharów oraz nagród zasiedliśmy do posiłku przygotowanego tradycyjnie przez Grażynę i Staszka, w tym roku z okazji jubileuszu wzbogacony o potrawy z ryb. Wśród rozmów czas płynął i ani się nie obejrzeliśmy jak zrobił się wieczór.