galeria

w dniach 10-11.10.2015 roku udaliśmy się na kolejną wycieczkę do Poznania. Tym razem rozszerzyliśmy program o Gniezno i Pola Lednickie pamiętające początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich.
Wyruszyliśmy z Koczały o świcie i z pewnymi przygodami dotarliśmy do Poznania przed południem. Po śniadaniu w domu Małgosi i Dominika Pauksztów ruszyliśmy, w towarzystwie Dominika, w stronę Gniezna zatrzymując się po drodze na Polach Lednickich.
W trakcie spaceru po polach i odwiedzeniu kaplicy, dowiedzieliśmy się, że niestety niedawno był tu pożar w budynku i spłonęło część zbiorów. Następnie pojechaliśmy do Gniezna w celu zwiedzenia katedry wraz z podziemiami i muzeum archidiecezjalnego.
Przed wyjazdem w drogę powrotną skosztowaliśmy miejscowych potraw / pierogów/.
Wieczorem było znowu coś dla ducha. Udaliśmy się do teatru na musical pt. „EVITA”.
Spektakl sprawił nam wiele radości a dopełnieniem uroczego wieczoru była kolacja w domu Małgosi i Dominika gdzie dołączyła do nas przebywająca właśnie w Polsce ich starsza córka Ola. Rozmowy trwały jak zwykle długo w noc.
W niedzielę po śnadaniu u naszych gospodarzy udaliśmy się na mszę do kościoła św. Małgorzaty. Po mszy przez chwilę kibicowaliśmy uczestnikom maratonu a następnie udaliśmy się do muzeum „Brama Poznania” / świeżo otwartego/. Zbyt mała ilość czasu jaką dysponowaliśmy pozwoliła jedynie na bardzo pobieżne zwiedzanie. Nowością były urządzenia tzw. indywidualny przewodnik. Jest więc powód do kolejnej wizyty w Poznaniu. Jesteśmy na nią umówieni na wiosnę, w okresie kwitnienia magnolii, kiedy to zamierzamy odwiedzić Kurnik, Rogalin i Puszczykowo.
DSC00567Pola Lednickiebrama"Ryba"łódź Piotrowaprzed katedrąpodziemia