VIII MEMORIAŁ WĘDKARSKI IM. EUGENIUSZA PAUKSZTY

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Koczała zaprasza w dniu 30.09.2017 roku na kolejną edycję memoriału wędkarskiego na jeziorze Zielone. Kolejny raz korzystamy z uprzejmości państwa Łęgowskich / dzierżawców jeziora/ by móc rozegrać zawody spinningowe na tzw. żywej rybie

Ramowy terminarz zawodów:

12.30 — 13.00 wodowanie i przygotowanie łodzi

13.00 – 13.20 rejestracja zawodników, odbiór i przegląd łodzi i wyposażenia

13.20 — 13.30 odprawa sędziowska i przygotowanie do startu

13.30 — 16.30 wędkowanie

16.30 — 16.45 praca komisji sędziowskiej

16.45 — 17.15 ogłoszenie wyników , wręczenie nagród

17.15 — 18.00 posiłek i zakończenie zawodów

1. W zawodach mogą wziąć udział wcześniej zgłoszeni zawodnicy (do dnia 25.09.2017 r.) i posiadający kartę wędkarką.

2. Zawody rozgrywane będą metodą spinningową / jedna tura/  z łódek uczestników, które organizator dopuści do zawodów. Łodzie powinny być zarejestrowane na zasadach ogólnych. Pontony, rowery wodne i kajaki nie będą dopuszczone do udziału w zawodach. Zabrania się stosowania trolingu. Zawody będą przeprowadzone na tzw. żywej rybie.

3. W czasie zawodów dopuszcza się możliwość używania silników elektrycznych .
4. Dopuszcza się stosowanie echosondy.
5. Zawodnicy łowią w wyznaczonym przez organizatora akwenie, to jest jezioro Zielone.

Minimalne odległości pomiędzy łodziami powinny wynosić minimum 50 metrów. Za zgodą załogi, która zajęła stanowisko wcześniej, możliwe jest skrócenie odległości.
6. Czas trwania zawodów wynosi 3 godzin od momentu komendy startu łodzi do sygnału zakończenia, nie przewiduje się dodatkowego czasu na dopłynięcie do stanowiska lub powrót do miejsca zbiórki.

7. Organizatorzy dopuszczają do klasyfikacji następujące gatunki ryb drapieżnych: szczupak 45 cm, okoń 15 cm. Zabrania się zabierania ryb innych niż punktowane w trakcie zawodów.

8.  Ze sprzętu pomocniczego zabrania się używania osęki. Każda załoga musi być wyposażona w podbierak i miękkie siatki do przetrzymywania w nich żywych ryb.
9. Nie obowiązują limity ilościowe.
10. Zawodnik jest zobowiązany do przechowywania złowionych ryb w siatce w stanie maksymalnie dobrym aż do czasu zmierzenia ryby przez sędziego zawodów. ·

11.  Ryby po zmierzeniu zostają wypuszczone z powrotem do wody.
12. Obowiązują następujące sygnały: – pierwszy sygnał – oznacza rozpoczęcie tury zawodów, – drugi sygnał – oznacza zakończenie tury zawodów.

IV Punktacja

1. Za złowione ryby, zgodnie z zapisem w karcie startowej przyznaje się punkty według zasady: ·- szczupak – 750pkt za wymiar ochronny + 50 pkt za każdy rozpoczęty centymetr powyżej wymiaru; ·- okoń – 50pkt za wymiar ochronny + 20 pkt za każdy rozpoczęty centymetr powyżej wymiaru;
2. Zawody rozgrywane są w klasyfikacji drużynowej.
3. Zawodnik otrzymuje punkty karne za przedłożenie sędziemu do miary niewymiarowej ryby w liczbie podwójnej wartości punktowej wymiarowej ryby tj. 1500 pkt karnych za niewymiarowego szczupaka i 100 pkt karnych za niewymiarowego okonia. Punkty karne pomieszają dorobek punktowy zawodnika.

 

 

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem naszą imprezą prosimy o zapisy do dnia 25.09.2017 roku do godz. 15: 00 do Janusza Zielińskiego / tel. 602400523/. O dopuszczeniu do uczestnictwa będzie decydować kolejność zgłoszeń /max. 17 łódek/. Wpisowe wynosi 15zł od zawodnika i płatne jest w dniu zawodów. Wymagane będzie posiadanie przez każdego uczestnika kamizelki asekuracyjnej /kapoka/.

 

Zapraszamy serdecznie.