W dniu 30.09.2017 roku odbył się doroczny, już VIII Memoriał wędkarski im. E.Paukszty. Tradycyjnie miejscem zawodów było jez. Zielone udostępnione przez p. Łęgowskich. Wędkowanie odbywało się metodą spinningową, na tzw. „żywej rybie” wg regulaminu przygotowanego przez R.Drzewieckiego / wiceprezesa SPGK/. Jak co roku gościem honorowym był syn pisarza p. Dominik Paukszta, który otworzył zawody i jest autorem zdjęć z przebiegu imprezy.  Przy dobrej, choć wietrznej pogodzie wędkowano 0d 13:30 do 16:30. W zawodach wzięło udział 24 wędkarzy. Po zakończeniu zawodów pracę rozpoczęła komisja sędziowska, w której „brylował” Marian Fryda. Po zakończeniu pomiarów wyłoniono zwycięzców:

I   miejsce Kazimierz Lipkowski

II  miejsce  Robert Rudkowski

III miejsce  Retka Franciszek

Dla osób, które zajęły pierwsze trzy miejsca puchary ufundowali jak zwykle Dominik Paukszta, Dariusz Łęgowski, Ryszard Drzewiecki i  Janusz Zieliński. Dla nich też nagrodą były podarowane przez wydawnictwo roczne prenumeraty „Wiadomości wędkarskich” oraz do wyboru wędka lub kołowrotek sfinansowane przez firmę JAXON  i Staszka Kluska. Każdy z uczestników otrzymał również akcesoria wędkarskie przekazane przez firmę JAXON i zakupione przez SPGK.

Nie zabrakło też tradycyjnej zupy przygotowanej przez Staszka Kluska, abyśmy mogli wspólnie posilić się po zawodach.

 

Zarząd SPGK składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w organizacji memoriału i przyczynili się do jego oprawy i sprawnego przebiegu.