W ten poniedziałek 25.02.2019 roku w ramach naszego projektu do Biblioteki Szkolnej ZKiW.Koczała zawitał pan Krzysztof Kurpiejewski – pszczelarz, który podzielił się z nami pasją do swojego zawodu. Podczas dwugodzinnej prelekcji dowiedzieliśmy się wiele nie tylko o miodzie, ale także innych produktach pszczelich oraz poznaliśmy ich dobroczynne właściwości, które mogą być stosowane w apiterapii (zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce). Pan Krzysztof zwrócił uwagę na to, że wielokrotnie zbyt szybko chwytamy za farmaceutyki lub suplementy diety, zapominając o łatwo dostępnym i posiadającym znacznie lepsze właściwości miodzie. 
Nasz gość wspólnie ze swoją żoną dla uczestników zajęć przygotował kilka rodzajów miodu do degustacji oraz pokazał jak wygląda pyłek kwiatowy, pieżga czy kit pszczeli, zwany propolisem. Dla każdego z obecnych przygotowane zostały ulotki z opisem omawianych produktów oraz sposobami ich zastosowania.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 9 marca o godz. 11 w siedzibie naszego Stowarzyszenia przy ul. Człuchowskiej 29.