W sobotę 9.03.2019 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Zdrowie na wyciągnięcie ręki” realizowanego przez nasze stowarzyszenie. Po raz drugi gościliśmy pasjonata pszczół – Krzysztofa Kurpiejewskiego. Opowiadał nam o owadach zapylających (pszczołach, trzmielach i innych) i ich olbrzymiej roli w przyrodzie i gospodarce człowieka. 
Ponieważ to właśnie człowiek jest głównym sprawcą niszczenia naturalnych siedlisk wielu z tych owadów, postanowiliśmy pokazać mieszkańcom naszej gminy jak w prosty sposób można złagodzić tę negatywną działalność. Jedną z propozycji jest budowa mniej lub bardziej wymyślnych „hoteli dla owadów” z materiałów, które u każdego z nas można znaleźć w piwnicy, na strychu lub w szopce. Gorąco zachęcamy by pójść za naszym przykładem, budować podobne konstrukcje i zarażać tą pasją innych.